РОЗВИТОК АЛЬТЕРНАТИВНОЇ МЕДИЦИНИ ТА НАТУРОПАТІЇ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ: ВІД САН ДІЄГО ДО ГАННОВЕРА

Словосполучення  “альтернативна медицина”, “нетрадиційна медицина» або “натуропатична медицина”  зазвичай малюють у нашій уяві народні способи лікування різних  захворювань. Більшість лікарів не вдається до таких методик, тому що вони не регламентовані стандартними підходами та не регулюються  настановами МОЗ.  Натомість альтернативними методиками з успіхом лікують різні актуальні  захворювання у багатьох клініках альтернативної медицини в США, Канаді, Мексиці, Німеччині.

 

Як не дивно, країною-лідером в розвитку альтернативних підходів до лікування складних хронічних патологій є Сполучені Штати Америки. На території США успішно працюють понад 500 клінік, амбулаторій та реабілітаційних центрів, що використовують альтернативні методики для лікування раку,  аутоімунних захворювань, діабету, хвороби Альцгеймера,  хронічних інфекцій та ін. Найбільша кількість визнаних клінік альтернативної медицини знаходиться у Каліфорнії та у північних штатах Східного узбережжя. Тисячі пацієнтів щороку успішно проходять курси терапії в таких відомих клініках як SDCM,  Сalifornia Naturopathic Clinic, New Jersey Natural Medicine, Remede Naturopahics, Natural Medicine Palm Beach та ін. Більш того, в Америці є декілька навчальних закладів національного рівня, які навчають альтернативним методикам медицини, найвідоміший з них знаходиться у Портленді, штат Орегон. Це Національний університет природної медицини, який є найстарішим акредитованим натуропатичним медичним університетом у Північній Америці та лідером у галузі природничої медицини і наукових досліджень.

 

Розвиток методик альтернативного лікування раку та інших хронічних патологій успішно наслідує Мексика. Тільки у місті Тіхуана, яке має спільний кордон з США, знаходиться більше 20 авторитетних клінік, де працюють спеціалісти світового рівня. Потік пацієнтів у Мексику, особливо із Сполучених Штатів, щорічно збільшується. Адже при аналогічній ефективності, кошторис курсу реабілітації для пацієнта у мексиканській клініці значно доступніший.

У Європі потужний розвиток альтернативної медицини традиційно демонструє Німеччина: пацієнтів із складним діагнозом успішно лікують центри натуропатії Ессена, Дортмунда, Вюрцбурга, Мюнхена і Ганновера. Які переваги  мають альтернативні методики? Чому тисячі пацієнтів у Америці та Старому світі довіряють своє здоров’я а часто і життя спеціалістам натуропатичної медицини?

 

По-перше, в клініках, де застосовується нетрадиційна медицина, як правило не використовують фармацевтичні препарати, які згубно діють на організм пацієнта. По-друге, підхід до кожного хворого індивідуальний, тобто реалізується принцип персоніфікованої медицини: лікування не захворювання, а лікування людини в цілому. По-третє, призначення нетоксичних методів впливу або натуральних препаратів завжди залишає у пацієнта власні резерви імунітету для ефективної роботи проти недуги. Найбільш відомі успішні методики, які використовуються в клініках альтернативної медицини, такі:

  • хелатна терапія
  • внутрішньовенне введення вітамінів, глутатіону, перекису водню
  • системне лікування содою – залужнення
  • краніосакральна терапія
  • введення стовбурових клітин
  • фітотерапія
  •  системна детоксикація
  • протирецидивна імунокорекція